Przejdź do treści

Zarabianie przez internet – 5 sposobów służących wyłącznie do dorabiania

  • Biznes
zarabianie przez internet

Istnieje wiele sposobów zarabiania w internecie. Nie każdy z tych sposobów jest dochodowy, niektóre służą wyłącznie do dorabiania np. do głównego źródła zarobków, a oto kilka przykładów takich sposobów:

5 sposobów służących wyłącznie do dorabiania:

Ankiety

Bardzo łatwy sposób na dodatkowy zarobek. Na ankietach można dorobić kilkaset złotych miesięcznie, będąc zarejestrowanym w kilku serwisach i poświęcając trochę czasu na w miarę regularne wypełnianie. Plusem tego zarabiania jest to, że nie angażuje. Ankiety wypełnia się tylko wtedy, gdy jest na to i czas i ochota, co rzecz jasna przekłada się na zarobki, jest różnica jeśli ktoś wypełni w miesiącu 10 ankiet, a 100 ankiet. Jest to dość popularny sposób dorabiania.

Copywriting (głównie precle)

Teraz niektórzy mogą czuć się oburzeni, bo przecież copywriting umożliwia zarabianie całkiem przyzwoitych kwot, wiele osób się z niego utrzymuje. To wszystko prawda, dlatego w nawiasie jest dodane „głównie precle”.

Precle to treści najniższej jakości i nie płaci się za niewiele. Teoretycznie można zarobić nawet kilka tysięcy pisząc same precle, ale w praktyce rzadko kto ma tak potężne moce przerobowe. Tu nie chodzi o jakość, tylko ilość. Bierze się jak najwięcej takich zleceń i w zależności od ich ilości dorabia większe lub mniejsze pieniądze. Można tak dorobić kilkaset złotych, a nawet około 1000 zł i więcej jeśli ktoś dużo pisze. Jeden tekst preclowy to często kilka złotych, więc łatwo policzyć, ile trzeba ich napisać, aby zarobić drugą pensję. Są też osoby, których umiejętności nie pozwolą pisać nic innego niż precle i ewentualnie masówki do opisu produktów, więc będą one jedynie dorabiać na copywritingu.

BUX

Ta metoda musiała się tu znaleźć, ponieważ dawniej wiele osób od niej zaczynało, teraz straciła na popularności, ale wciąż są osoby, które nią dorabiają.

Największym plusem bux jest prostota. Wystarczy coś poklikać, obejrzeć lub wykonać inne proste zadania nie wymagające żadnych umiejętności. Największym minusem są zarobki, bo tu nawet ciężko mówić o dorabianiu. Zamiast kwot powiem, co można kupić za miesięczną wypłatę w bux. Będąc zarejestrowanym w jednym serwisie pewnie uda się zarobić na suchą bułkę może nawet dwie. Będąc w kilkunastu i więcej, można do tych bułek dokupić kabanosy lub wędliny. Zarobki bez poleconych są bardzo słabe. W dodatku w wielu serwisach nie uda się przez miesiąc dobić do wypłaty. Nawet jak na dorabianie, to mało.

Przepisywanie (CAPTCHA)

Przepisywanie może przyjmować różne formy, bardziej i mniej dochodowe. Ogólnie ciężko utrzymać się z przepisywania, a najmniej dochodowym sposobem z tej kategorii wydaje się być CAPTCHA. Jest to przepisywanie prostych kodów. Plusem jest łatwość oraz fakt, że nie ma ograniczeń w zarabianiu, można siedzieć pół dnia i przepisywać, ale nie jest to dochodowe zajecie. Inne przepisywanie np. z dyktafonu, czy wypracowań jest bardziej dochodowe, ale to wciąż raczej dorabianie.

Tester produktów

Produkt do testowania można uzyskać między innymi na serwisach z ankietami, ale oczywiście nie tylko. Często wynagrodzeniem jest sam produkt, ale może to być również określona kwota pieniężna. Ciężko myśleć, że można się z tego utrzymać, czy zarabiać drugą pensję, ale jest to ciekawy sposób dorabiania. Nawet jeżeli pieniądze za testowanie okażą się przyzwoite, to trzeba mieć na uwadze, że takie testy pojawiają się raz na jakiś czas i nie będzie to regularny dochód.

Zarabianie w internecie nie zawsze oznacza wielkie pieniądze. Często ludzie chcą sobie dorobić do pensji i nie potrzebują uczyć się jak to zrobić. Wybierają prostą metodę i po prostu dorabiają większe lub mniejsze kwoty do swoich pensji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.